Oferta dydaktyczna Instytutu Informatyki

Poniższa lista przedstawia przedmioty, które są uczone w Instytucie Informatyki, niektóre z nich co roku, niektóre z mniejszą częstotliwością Każdy student Instytutu Informatyki studiuje wg indywidualnego toku studiów, wybierając (zgodnie z pewnymi zasadami) z tej listy swoje przedmioty.

Jeżeli zastanawiasz się nad studiami u nas, jeżeli chcesz wiedzieć, czy na Uniwersytecie można zostać inżynierem, jeżeli interesuje Cię 1000 zł stypendium miesięcznie - zapraszamy na naszą stronę główną

Rachunek prawdopodobieństwa dla informatyków

Nazwa angielska (title in English): Probabilistics in Computer Science
Prowadzący (lecturer): Krzysztof Dębicki
Liczba punktów (ECTS): 7
Liczba punktów 2007 (ECTS since 2007): 6
Rodzaj (type): podstawowy
Rodzaj od 2007 (type since 2007): informatyczny.I2
Liczba godzin (hours in semester):
wykład:30
ćwiczenia:30
Egzamin (exam): tak
Możliwe zajęcia w języku angielskim (can be taught in English): nie
Przedmiot zostal uaktualniony na biezacy rok (updated): tak
Semestr (semester): zimowy

Wymagania (prerequisites)

Opis (description)

Serdecznie zapraszam na wykład z rachunku prawdopodobieństwa. Na wykładzie zapoznamy się z podstawowymi pojęciami i technikami probabilistycznymi. Wiele z nich posiada zastosowania w analizie i konstruowaniu współczesnych algorytmów, co będzie ilustrowane licznymi przykładami zastosowania rachunku prawdopodobieństwa do zagadnień typowo informatycznych.Wykład dedykowany jest studentom informatyki, którzy chcieliby poznać arkana rachunku prawdopodobieństwa, by stosować je w analizie i konstruowaniu algorytmów grafowych, programowaniu liniowym, geometrii obliczeniowej, algorytmów teorio-liczbowych Program

Program (program)

  1. Pierwsza część wykładu poświęcona będzie klasycznemu pojęciu prawdopodobieństwa oraz pojęciu i własnościom zmiennych losowych.
  2. W drugiej części wykładu zajmiemy się nieco bardziej zaawansowanymi zagadnieniami, jak twierdzenia graniczne, procesy Markowa.

Jeżeli jesteś zainteresowany studiowaniem w naszym instytucie, zapraszamy na stronę poświęconą tegorocznej rekrutacji.

Nazwa użytkownika (user name):
Hasło (password):