Oferta dydaktyczna Instytutu Informatyki

Poniższa lista przedstawia przedmioty, które są uczone w Instytucie Informatyki, niektóre z nich co roku, niektóre z mniejszą częstotliwością Każdy student Instytutu Informatyki studiuje wg indywidualnego toku studiów, wybierając (zgodnie z pewnymi zasadami) z tej listy swoje przedmioty.

Jeżeli zastanawiasz się nad studiami u nas, jeżeli chcesz wiedzieć, czy na Uniwersytecie można zostać inżynierem, jeżeli interesuje Cię 1000 zł stypendium miesięcznie - zapraszamy na naszą stronę główną

Seminarium: General Game Playing

Nazwa angielska (title in English): General Game Playing Seminar
Prowadzący (lecturer): Paweł Rychlikowski
Liczba punktów (ECTS): 3
Liczba punktów 2007 (ECTS since 2007): 3
Rodzaj (type): seminarium
Rodzaj od 2007 (type since 2007): seminarium
Liczba godzin (hours in semester):
seminarium:30
Egzamin (exam): nie
Możliwe zajęcia w języku angielskim (can be taught in English): nie
Przedmiot zostal uaktualniony na biezacy rok (updated): nie
Semestr (semester): zimowy

Wymagania (prerequisites)

Opis (description)

General Game Playing jest stosunkowo nową dziedziną sztucznej inteligencji, w której bada się możliwości stworzenia programu grającego w grę, której opis (w jakimś formalnym języku, często wywodzącym się z Lispa lub Prologa) jest częścią danych dla programu. Czyli oprócz zagadnień tradycyjnie związanych z programowaniem gier (algorytm minimax, cięcia alfa-beta, ...) mamy tu elementy dowodzenia twierdzeń, analizy programów, uczenia maszynowego czy też rozwiązywania zadań więzowych.

Seminarium będzie miało dwie części. W części pierwszej zajmiemy się zadaniami związanymi z programowaniem gier, których zasady są znane, w szczególności:

Ta część seminarium pozwoli wykształcić nam niezbędne intuicje, podtrzebne w części drugiej, w której zajmiemy się zagadnieniami ściśle związanymi z GGP. W szczególności omówimy języki opisów gier i przeanalizujemy kilka programów grających w gry.

Jeżeli jesteś zainteresowany studiowaniem w naszym instytucie, zapraszamy na stronę poświęconą tegorocznej rekrutacji.

Nazwa użytkownika (user name):
Hasło (password):