Oferta dydaktyczna Instytutu Informatyki

Poniższa lista przedstawia przedmioty, które są uczone w Instytucie Informatyki, niektóre z nich co roku, niektóre z mniejszą częstotliwością Każdy student Instytutu Informatyki studiuje wg indywidualnego toku studiów, wybierając (zgodnie z pewnymi zasadami) z tej listy swoje przedmioty.

Jeżeli zastanawiasz się nad studiami u nas, jeżeli chcesz wiedzieć, czy na Uniwersytecie można zostać inżynierem, jeżeli interesuje Cię 1000 zł stypendium miesięcznie - zapraszamy na naszą stronę główną

Seminarium: Kontynuacje: teoria i zastosowania

Nazwa angielska (title in English): Continuations: theory and applications
Prowadzący (lecturer): Dariusz Biernacki
Liczba punktów (ECTS): 3
Liczba punktów 2007 (ECTS since 2007): 3
Rodzaj (type): seminarium
Rodzaj od 2007 (type since 2007): seminarium
Liczba godzin (hours in semester):
seminarium:30
Egzamin (exam): nie
Możliwe zajęcia w języku angielskim (can be taught in English): tak
Przedmiot zostal uaktualniony na biezacy rok (updated): nie
Semestr (semester): letni

Wymagania (prerequisites)

Opis (description)

Kontynuacja reprezentuje pozostałą do wykonania część programu w danym punkcie jego egzekucji. W językach funkcyjnych, kontynuacje dostępne są albo bezpośrednio, przy użyciu tzw. stylu przekazywania kontynuacji (continuation-passing style, CPS), albo pośrednio, przy użyciu tzw. operatorów sterowania (np. call-with-current-continuation w języku Scheme). Kontynuacje znajdują mnóstwo zastosowań zarówno teoretycznych, takich jak semantyka denotacyjna skoków i izomorfizm Curry'ego-Howarda dla logiki kasycznej, jak również praktycznych, takich jak programowanie z nawrotami, programowanie współbieżne czy kompilacja jezyków funkcyjnych.

W ramach seminarium prezentowane będą zarówno klasyczne jak i najnowsze prace dotyczące teorii i zastosowań kontynuacji. (Poniżej niekompletna lista wybranych prac na temat kontynuacji.)

Literatura (references)

Jeżeli jesteś zainteresowany studiowaniem w naszym instytucie, zapraszamy na stronę poświęconą tegorocznej rekrutacji.

Nazwa użytkownika (user name):
Hasło (password):