Oferta dydaktyczna Instytutu Informatyki

Poniższa lista przedstawia przedmioty, które są uczone w Instytucie Informatyki, niektóre z nich co roku, niektóre z mniejszą częstotliwością Każdy student Instytutu Informatyki studiuje wg indywidualnego toku studiów, wybierając (zgodnie z pewnymi zasadami) z tej listy swoje przedmioty.

Jeżeli zastanawiasz się nad studiami u nas, jeżeli chcesz wiedzieć, czy na Uniwersytecie można zostać inżynierem, jeżeli interesuje Cię 1000 zł stypendium miesięcznie - zapraszamy na naszą stronę główną

Analiza programów komputerowych

Nazwa angielska (title in English): Program Analysis
Prowadzący (lecturer): Witold Charatonik
Liczba punktów (ECTS): 9
Liczba punktów 2007 (ECTS since 2007): 6
Rodzaj (type): zaawansowany
Rodzaj od 2007 (type since 2007): informatyczny.I2
Liczba godzin (hours in semester):
wykład:30
ćwiczenia:30
Egzamin (exam): tak
Możliwe zajęcia w języku angielskim (can be taught in English): tak
Przedmiot zostal uaktualniony na biezacy rok (updated): tak
Semestr (semester): letni

Wymagania (prerequisites)

Opis (description)

Statyczna analiza jest jednym z najważniejszych narzędzi używanych do szukania błędów i możliwości optymalizacji programów komputerowych. O ile zanalizowanie niewielkiego programu jest łatwe, większe programy sprawiają już poważny problem, natomiast analiza wielkich programów, takich jak na przykład kod źródłowy Microsoft Word wydawała się do niedawna całkiem niemożliwa.

Wykład poświęcony będzie przeglądowi algorytmów analizy programów; zaczniemy od klasycznych metod takich jak analiza przepływu danych czy abstrakcyjna interpretacja.

Wykład może się okazać dość ciężki matematycznie, w szczególności od słuchaczy będzie się wymagać dość swobodnego posługiwania się pojęciami takimi jak semantyka języka czy twierdzenie o punkcie stałym.

Literatura (references)

Jeżeli jesteś zainteresowany studiowaniem w naszym instytucie, zapraszamy na stronę poświęconą tegorocznej rekrutacji.

Nazwa użytkownika (user name):
Hasło (password):