Oferta dydaktyczna Instytutu Informatyki

Poniższa lista przedstawia przedmioty, które są uczone w Instytucie Informatyki, niektóre z nich co roku, niektóre z mniejszą częstotliwością Każdy student Instytutu Informatyki studiuje wg indywidualnego toku studiów, wybierając (zgodnie z pewnymi zasadami) z tej listy swoje przedmioty.

Jeżeli zastanawiasz się nad studiami u nas, jeżeli chcesz wiedzieć, czy na Uniwersytecie można zostać inżynierem, jeżeli interesuje Cię 1000 zł stypendium miesięcznie - zapraszamy na naszą stronę główną

Kurs systemów wspomagających obliczenia: Maple i Matlab

Nazwa angielska (title in English): Mathematics computation systems: Maple and Matlab
Prowadzący (lecturer): Paweł Keller
Liczba punktów (ECTS): 3
Liczba punktów 2007 (ECTS since 2007): 5
Rodzaj (type): kurs
Rodzaj od 2007 (type since 2007): kurs
Liczba godzin (hours in semester):
wykład:15
pracownia:45
Egzamin (exam): tak
Możliwe zajęcia w języku angielskim (can be taught in English): tak
Przedmiot zostal uaktualniony na biezacy rok (updated): nie
Semestr (semester): letni

Wymagania (prerequisites)

Opis (description)

Rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych problemów z zakresu matematyki jest w dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem pracy każdego programisty. Ręczne rozwiązywanie tego typu problemów często bywa czasochłonne i jest obarczone ryzykiem popełnienia błędu. W trakcie tego kursu przedstawione zostaną dwa popularne systemy wspomagania obliczeń matematycznych: Maple i Matlab. Język Maple dzięki zaawansowanemu mechanizmowi obliczeń symbolicznych pozwala prosto i szybko rozwiązywać problemy między innymi z zakresu matematyki dyskretnej oraz analizy matematycznej. Język Matlab został natomiast stworzony z myślą o łatwym i skutecznym rozwiązywaniu problemów obliczeniowych głownie z zakresu algebry. Oba omawiane języki programowania są łatwe do opanowania, posiadają bardzo intuicyjną składnię, dzięki czemu ich użytkownik może koncentrować się na rozwiązywaniu problemu, a nie na zawiłościach związanych z tworzeniem samego programu. Bogaty zestaw narzędzi wizualizacyjnych daje możliwość tworzenia atrakcyjnych graficznych prezentacji obliczanych rozwiązań.

Program (program)

  1. System programowania Maple
  2. System programowania Matlab

Literatura (references)

Jeżeli jesteś zainteresowany studiowaniem w naszym instytucie, zapraszamy na stronę poświęconą tegorocznej rekrutacji.

Nazwa użytkownika (user name):
Hasło (password):